KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


95 |  Uroczyste ślubowanie PIERWSZOKLASISTÓW...

STRONA GŁÓWNA

W dniu 29 października 2020 r. w przystrojonej sali gimnastycznej naszej szkoły, odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

Zgodnie z tradycją, aby stać się pełnoprawnymi uczniami szkoły, pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Panią Dyrektor Barbarę Zdybek oraz Panią Wicedyrektor Irenę Bojarską, powitali Czarnoksiężnik, Dobra i Zła Wróżka oraz Księżniczka zapraszając na ciekawy i bogaty program artystyczny przygotowany przez dzieci. Uczniowie wybrali się w podróż do 4 krain, z których musieli postarać się o otrzymanie symbolu z każdej krainy. Aby otrzymać dane  symbole uczniowie w „Krainie Śpiewu” pięknie śpiewały ora tańczyły otrzymując  klucz wiolinowy. W „Krainie Pracy” recytowały wierszyki o swojej pracy – nauce, otrzymując pszczółkę - symbol pracy. W „Krainie Miłości” dzieci recytowały wierszyki o miłości do ojczyzny, rodziców i najbliższych otrzymując serce – symbol miłości. Ostatnią Krainą, którą odwiedzili uczniowie to „Kraina Mądrości” tutaj uczniowie pięknie wykazali się znajomością zasad zachowania się na drodze, otrzymując sowę – symbol mądrości.

Po części artystycznej nastąpiło wprowadzenie sztandaru przez uczniów z Samorządu Szkolnego i odśpiewanie hymnu Polski. Następnie przystąpiono do uroczystego ślubowania. Dzieci z dużym zaangażowaniem powtarzały słowa przysięgi. Potem nastąpił moment pasowania na ucznia przez Panią Dyrektor Barbarę Zdybek.

Uczniowie otrzymali tego dnia pamiątkowe dyplomy, książki, oraz upominki.

!!!  Bardzo dziękuję panu Mateuszowi Pniewskiemu za nagranie całej uroczystości,
za trud włożony w montaż filmu, a wszystkich chętnych zapraszam do obejrzenia tego ważnego dla nas wszystkich dnia  !!!

 

Wtorek  10.11.2020  ||    Dodała  Małgorzata S.