KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


99 |  Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania - prelekcja z udziałem DIETETYKA...

STRONA GŁÓWNA

8 listopada obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowa, i z tej okazji specjalnie dla naszych uczniów pani Iwona Sokołowska – dietetyczka, instruktor fitness i trener personaly w jednym, przygotowała prelekcję, w której poruszyła bardzo ważne tematy związane z właściwym żywieniem. Pani dietetyk wyjaśniła jak ważna jest dieta w życiu każdego człowieka, a także nawiązała do słów Hipokratesa „Twoje pożywienie powinno być lekarstwem. A twoje lekarstwo powinno być pożywieniem”.

Następnie została dokonana analiza składników w produktach spożywczych, dowiedzieliśmy się również jak czytać etykiety produktów i na co warto zwrócić uwagę, czyli datę ważności i jego skład.

Na zakończenie usłyszeliśmy jak powinna wyglądać typowa dieta i jak ją sobie samemu można ułożyć. Myślę, że słowa którymi Pani dietetyk zakończyła prelekcję, czyli „Pamiętaj, że to co dziś zjadasz, będzie odzwierciedleniem zdrowia w przyszłości” są najlepszym podsumowaniem całego wykładu.

Serdecznie zachęcam do obejrzenia wykładu i zapraszam osoby, które mają pytania do Pani dietetyk na stronę jej Projektu EATME, gdzie można pogłębić swą wiedzę, na temat zdrowej żywności.

!!!  Dziękuję w imieniu uczniów i swoim za przygotowanie bardzo ciekawej prelekcji
 - inicjatorka wydarzenia p. Anna Fedyń  !!!

 

Czwartek  12.11.2020  ||    Dodała  Anna F.