KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


100 |  "Album o Fryderyku CHOPINIE" - Klasowy Konkurs Artystyczny...

STRONA GŁÓWNA

W listopadzie uczniowie klasy 2b wzięli udział w Klasowym Konkursie Artystycznym pt. "Album o Fryderyku Chopinie" zorganizowanym przez wychowawczynię klasy p. Sabinę Kurasik.

Jednym z tematów naszych lekcji była lekcja o znanym i wybitnym Polaku - Fryderyku Chopinie. Celem konkursu było przypomnienie sylwetki i twórczości Fryderyka Chopina poprzez wykonanie albumu o tym wielkim artyście. Konkurs miał też za zadanie rozwijanie pomysłów plastycznych, wrażliwości estetycznej, prezentację twórczości dziecięcej, jak największa samodzielność wykonania pracy, wykazanie sie uczniów z korzystania z różnych źródeł wiedzy.

W naszej klasie wzięło udział w konkursie sześć osób. Jury w składzie: p. Wicedyrektor Irena Bojarska, wychowawczyni klasy p. Sabina Kurasik oraz p. bibliotekarka Renata Handermander miało nie lada trudne zadanie, aby wybrać najpiękniejsze i najciekawsze albumy. Pod uwagę wzięto samodzielność wykonania pracy, oprawa plastyczna, estetyka wykonania, ilość informacji zawartych w albumie oraz trud włożony w jego wykonanie. Każdy z uczestników zrobił piękną i niepowtarzalną pracę.

Komisja zdecydowała następująco:

I miejsce: Amelia Wojdyła, Nikola Sowiecka, Kacper Wanielista,
II miejsce: Konstancja Kruszyńska, 
III miejsce: Wiktor Gac, Lena Kraczkowska

Należy nadmienić, iż sponsorem głównych nagród była wychowawczyni klasy p. Sabina, a książeczki z łamigłówkami i zagadkami o Polsce sponsorowała Biblioteka Szkolna.

Uczniowie ci zostali wynagrodzeni SZÓSTKĄ z Edukacji Polonistycznej, a ich albumom zostaną nadane numery i będzie można je wypożyczać w naszej bibliotece przez wszystkich, do czego wszystkich serdecznie zachęcamy...

!!!  GRATULUJEMY jeszcze raz wszystkim zwycięzcom, bo dzisiaj wygrani byli wszyscy  !!!

 

Środa  18.11.2020  ||    Dodała  Sabina K.