115 |  "SŁOWA MAJĄ MOC" - Dzień Życzliwości i Pozdrowień w 6b...

W listopadzie obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który oryginalnie nazywa się Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) napotkanym osobą. Chętni uczniowie wraz z wychowawczynią p. Anną Fedyń przygotowali zdjęcia, które miały za zadanie wywołać uśmiech na twarzach innych, np. poprzez inspirujące i motywujące cytaty.

Podczas zajęć z godziny wychowawczej uczniowie dyskutowali nad zagadnieniem życzliwości, czy jest nam potrzebna? czy można się jej nauczyć?

Do najważniejszych wniosków do jakich doszliśmy wspólnie to to, że życzliwość to nie tylko wielkie czyny, ale drobne gesty, które świadczą o pozytywnych emocjach.  Gdyż miłe słowo, uśmiech może odmienić czyjś dzień.

!!!  A dziś wystarczą szczególnie serdeczne życzenia zdrowia i dobrego samopoczucia.
Dlatego pamiętajmy, że życzliwość to nic innego jak okazywanie innym dobra  !!!

Czwartek  10.12.2020  ||    Dodała  Anna F.