123 |  Pastorałki i kolędy z okazji Bożego Narodzenia...

Dzisiaj dzieci z naszej szkoły dzielą się z wszystkimi Radosną Nowiną w kolędowaniu na ”ludową nutę”, bowiem pastorałki i kolędy, jako pieśni o Bożym Narodzeniu, wywodzą się właśnie z naszej tradycji ludowej.

Dziecięce kolędowanie, choć nie zawsze doskonałe, to pieśni śpiewane „z serca ochotnego, o Boże”. To żywy dowód na to, że tradycja śpiewania kolęd jest pielęgnowana, nie zaginęła i będzie trwać. Taką rolę spełniają również pastorałki w brzmieniu współczesnym.

Niechaj więc łączy nas wspólne kolędowanie w domach. Niech wyzwala w nas radość, nadzieję, chęć przebaczania i czynienia dobra. Niech łączy nas kolęda!

!!!  Wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia  !!!

Kolędy śpiewały dzieci ze Szkolnego Zespołu Wokalnego MARAKASY.

Serdecznie dziękuję za ogromną pomoc: wykonanie zdjęć, zmontowanie filmu oraz wsparcie organizacyjne, Paniom: wicedyrektor Irenie Bojarskiej, Dorocie Adamskiej.

Dziękuję również za pomoc w nagraniu filmiku pracownikom Biura Promocji Burmistrza Tomasza Matuszewskiego.

Piątek  18.12.2020  ||    Dodała  Renata H.