KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


132 |  Szkolny Konkurs Plastyczny "Magiczny świat polskich legend w mojej ilustracji"...

STRONA GŁÓWNA

Biblioteka Szkolna we współpracy z wychowawcą klasy 2a, panią Anną Łakoś zorganizowała Szkolny Konkurs Plastyczny ”Magiczny świat polskich legend w mojej ilustracji”.

Temat pięknych polskich legend, ich magiczny, pełen tajemnic i fantazji klimat, a jednocześnie ukazujący prawdziwe miejsca, historyczne postaci i wydarzenia, to dziedzictwo polskiej kultury, które chcemy zachować, utrwalać i dzielić się nim. Wpisuje się także w krąg tematyki związanej z projektem Erasmus+ „Pokażę ci moją Ojczyznę”.

Zgodnie  z regulaminem, należało wykonać ilustrację wyznaczonej w sposób losowy legendy w formacie A3, na kartce technicznej lub bristolu. Zalecało się eksperymentalną zabawę plastyczną z użyciem różnych technik: farb plakatowych, pasteli olejnych, collage, łączenia naklejania wyciętych elementów na pokolorowanym tle. Wszystko po to, aby ciekawie i w pełni oddać klimat i treść legendy. Przed przystąpieniem do pracy dzieci zapoznały  się z treścią legendy.

Prace konkursowe zachwyciły pomysłowością, estetyką wykonania i zastosowaniem różnorodnych technik. Wszystkie ilustracje nagrodzono ciekawymi książeczkami, jednak powołana komisja wyłoniła te najlepsze, w które włożono wiele pracy i kreatywności.

W dniu 15.12.2020r. odbyło się uroczyste wręczenie  laureatom konkursu dyplomów i nagród w postaci gier oraz książek. Dodatkową nagrodą było wcielenie się autorów prac w postaci z czasów polskich legend - księżniczek i rycerzy oraz odebranie nagrody w przebraniu, co przywołało ducha dawnych czasów.

A oto wyniki konkursu:

1 miejsce: Oliwier Szajna i Natalia Buras
2 miejsce : Martyna Kozioł, Alan Łańko, Aleksandra Jagniszczak
Wyróżnienia: Jagoda Węgrzyn, Gabriel Latusek, Jan Wisłocki, Maria Janik, Maja Zych

!!!  Serdecznie dziękujemy Pani dyrektor Barbarze Zdybek i Pani wicedyrektor Irenie Bojarskiej
za pomoc i wsparcie organizacji konkursu.

Dziękujemy osobom, które zgromadziły i udostępniły piękne kostiumy  !!!

 

Poniedziałek  28.12.2020  ||    Dodała  Renata H.