KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


150 |  Wielki Finał Świątecznej Pomocy WOŚP w SP6 Sanok w 2021 roku...

STRONA GŁÓWNA

Ostatni weekend stycznia był w tym roku inny jak zwykle.  To wtedy uruchomiły się działania z potrzeby serca.  Już po raz czwarty nasza Szkoła Podstawowa nr 6 brała udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało dwa działania. 

Pierwszym był koncert z cyklu „Po drugiej stronie Sanu” pod tytułem „Na ludową nutę”.  W trakcie tego koncertu zaśpiewał Zespół wokalny z naszej szkoły „Marakasy” przygotowany przez panią Renatę Handermander. Czas umilił nam również zespół ludowy „Lisznianie” oraz zespół z Koła Gospodyń Wiejskich z Wujskiego.  Szkoła zebrała również 18 przedmiotów na licytacje WOŚP, które trwają do 5 lutego na Allegro.  Na ten moment przedmioty wylicytowane są na sumę 1588 zł i może być tylko więcej.  W czasie koncertu uruchomiona została e-skarbonka WOŚP w której na tę chwilę znajduje się 560 zl.  Drugim działaniem w tym roku byłą oczywiście kwesta do puszek dnia 31 stycznia.  Tego roku w grupie z naszej szkoły znalazło się, aż 22 wolontariuszy.  Byli to uczniowie i sympatycy naszego Szkolnego Koła Wolontariatu.  W tym roku uzbierali nie bagatela pokaźną sumę  10 funtów , 20 euro oraz 8.858,12 zł polskich. 

Z działań naszej szkoły do „WIELKIEJ PUSZKI WOŚP” trafi w tym roku nie mniej niż 11.146 zł.

Chciałam bardzo serdecznie podziękować moim kolegom i koleżankom p. Renacie Handermander, p. Maciejowi Kaczmarskiemu, p. Agnieszce Mandzelowskiej i p. Maryli Kurkarewicz za pomoc w zorganizowaniu koncertu. 

Pani dyrektor Barbarze Zdybek za okazanie jak zwykle wielkiego serca i współpracę przy organizacji przedsięwzięcia oraz p. Grzegorzowi Kozakowi za pomoc i charytatywne działania z ramienia Rady Dzielnicy Olchowce.  Naszymi sponsorami w tym roku były dwie firmy Met-Josz i pani Justyna Karczyńska oraz Piekarnia Jadczyszyn i pani Katarzyna Jadczyszyn w roli głównej. 

Przedmioty na licytacje podarowali: WTZ Progres w Sanoku, PTTK Ziemia Sanockiej, Nobo Cafe, Muzeum Historyczne w Sanoku, p. Magdalena Kurkarewicz, p. Tomasz Gawlewicz oraz anonimowi ofiarodawcy.  Relację z koncerty można oglądać na kanale You Tube „Gramy z WOŚP! Koncert „Koncert  „Na ludową nutę” oraz portalu eSanok.  Relację przygotował charytatywnie pan Mateusz Pniewski.  

Wielkie Serca są w śród nas i z tego się cieszmy.

Dziękuję za przyłączenie się do akcji w imieniu opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu p. Gerta Lubieniecka Jakiel

 

Wtorek  2.02.2021  ||    Dodała  Gertruda L. J.