KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


151 |  EKOLOGICZNY Bal Karnawałowy w klasie 2b...

STRONA GŁÓWNA

Karnawał to czas wspólnych zabaw.

Uczniowie klasy 2b wraz z wychowawczynią p. Sabiną Kurasik zorganizowała Ekologiczny Bal Karnawałowy, który odbył się 4.02.2021 r.

Rodzice uczniów od samego początku zaangażowali się w ten pomysł, wieczorem, w wolnych chwilach, przystrajając pięknie klasę balonami i papierowymi ozdobami. W dzień imprezy, przygotowali pyszny poczęstunek, który podany był w klimacie balu, a mianowicie na drewnianych deseczkach, w słoiczkach, z papierowymi słomkami itd...

Zabawa rozpoczęła się powitaniem wszystkich uczestników przez panią dyrektor Barbarę Zdybek, która podziwiała piękne stroje dzieci podczas Pokazu Mody Ekologicznej. Wszyscy uczestnicy balu zaprezentowali swoje przebrania przechadzając się w rytm muzyki, opisując za kogo się przebrali, jakich materiałów użyli, z kim tworzyli swój kostium i ile czasu im to zajęło. Niezmiernie cieszy fakt, iż do tego przedsięwzięcia włączyły się całe rodziny. Po wspaniałym pokazie przyszedł czas na wesołe zabawy i pląsy przy tanecznej muzyce. W czasie balu odbyło się również wiele konkursów, zabaw i konkurencji.

Bal miał na celu zwrócenie uwagi dzieci i rodziców na ogromną ilość surowców wtórnych i różnego rodzaju odpadów, które można ponownie wykorzystać w bardzo kreatywny sposób. Była to również okazja do wspólnego spędzenia czasu przy wykonywaniu stroju, a także okazja do rozwijania inwencji twórczej oraz świetnej zabawy. Do przygotowania strojów użyto: papieru, worków foliowych, kartonów, plastikowych butelek, plastikowych kubeczków, nakrętek, kapsli, gazet, rolek po papierze toaletowym itp.

Tego dnia nikt nie wyszedł z pustymi rękami. W tym miejscu należą się ogromne podziękowania p. Renacie Gac, mamie Witorka, która postanowiła z własnej inicjatywy zasponsorować wszystkim dzieciom nagrody za trud w przygotowaniu strojów, w postaci: gier planszowych, książek edukacyjnych, kolorowych długopisów, ramek na zdjęcia, itp.

Ogromne podziękowania należą się Państwu Zubikom, pani Renacie Gac, pani Katarzynie Wojdyle, pani Agnieszce Wanieliście, pani Monice Flur, pani Marzenie Łakomy za przygotowanie sali, poczęstunku i ogólnie za całą pomoc.

!!!  Bardzo dziękuję WSZYSTKIM rodzicom za pomysłowość, zaangażowanie
oraz udział w kształtowaniu nawyków prozdrowotnych i proekologicznych u dzieci  !!!

 

Piątek  5.02.2021  ||    Dodała  Sabina K.