KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


155 |  WIEŚCI ze SZKOLNEJ BIBLIOTEKI - podsumowanie półrocza...

STRONA GŁÓWNA

Czas na podsumowanie czytelniczego I półrocza. Mimo nauki zdalnej i krótkiego pobytu w szkole, nasi uczniowie nie przestali czytać. W wyniku konkursu na najlepsze wyniki w czytelnictwie:

I miejsce zajęła klasa 2b - wychowawczyni p. Sabina Kurasik,
II miejsca: klasy 2a - wychowawczyni p. Anna Łakoś i klasa 3a - wychowawczyni p. Mariola Bodnar
III miejsce przypadło klasie 1a - wychowawczyni p. Małgorzata Stabryła.

Najlepsi czytelnicy w klasach 1-3 zostali uhonorowani nagrodami książkowymi i wyróżnieni sesją zdjęciową ze swoją wychowawczynią. Gratulujemy wysokich wyników w czytelnictwie i życzymy dalszych wspaniałych przygód z książką!

Nasi czytelnicy w minionym półroczu uczestniczyli w wielu akcjach, konkursach i lekcjach organizowanych w bibliotece szkolnej.

Ponadto, dzieci z Oddziału Przedszkolnego wzięły udział w cyklu zajęć, podczas których wysłuchały wiele pięknych polskich legend, wykonały prace z bohaterami poznanych legend, wykonywały różne zadania. W okresie świątecznym wzięły udział w cyklu zajęć, w trakcie których wysłuchały czytania zimowych opowieści, wypożyczyły do domu książki o tematyce świątecznej, uczestniczyły w tematycznych zabawach.

Uczniowie klasy 1 odwiedzali bibliotekę, aby poznać bajki o tematyce zimowej. W trakcie zajęć pt.: ”Spotkanie z zimą w książeczce” nauczyli się zimowej piosenki, poznali fragmenty ciekawych, „baaardzo mroźnych bajek" i każdy uczestnik zabawy wyszedł z wypożyczoną książką o tematyce zimowej.

 

Środa  10.02.2021  ||    Dodała  Renata H.