KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


156 |  Zajęcia profilaktyczne w klasie 2b...

STRONA GŁÓWNA

9 lutego 2021 roku w klasie 2b nasze zajęcia profilaktyczne rozpoczęliśmy od tematyki związanej z Dniem Bezpiecznego Internetu. Wychowawczyni klasy odczytała dzieciom bajkę terapeutyczną pt. ,,Wirtualny świat". Odbyła się pogadanka na temat niebezpieczeństw w Internecie, dzieci uzupełniały karty pracy oraz pokazano im bezpieczne strony, z których mogą korzystać.

Tego też dnia zgodnie z omawianym aktualnie tematem "ZDROWIE JEST WAŻNE!" nasza sala lekcyjna zamieniła się w szpital, przychodnię oraz salę operacyjną. Dzieci uczyły się budowy człowieka, nazywały narządy, umieszczały je w odpowiednich miejscach, uczyły się za co dany narząd jest odpowiedzialny, jak o niego dbać oraz co się dzieje kiedy tego nie robimy.

Nasi przyszli lekarze wybrali się do Biblioteki Szkolnej po literaturę fachową, a następnie odbyła się konferencja lekarska, podczas której nastąpiła wymiana doświadczeń.

Cieszy fakt, iż po sprawdzeniu indywidualnie co uczniowie zapamiętali, podchodząc do stołu operacyjnego, okazało się, że była to dla nich przysłowiowa bułka z masłem. Oczywiście w naszej klasie są sami przyszli lekarze, bo każdy potrafił nazwać dany narząd, wiedział gdzie się znajduje, za co odpowiada. Każdy został wynagrodzony 5!

Następnie odbyło się szkolenie młodych lekarzy, które przeprowadził pan profesor Michał Z. opowiadając o profilaktyce dbania o ciało. Wykonał wcześniej plakat pomocniczy. Lekarze z uwagą słuchali jego wykładu. :)

Mieliśmy również okazję zbadać się za pomocą stetoskopu. Sprawdziliśmy jak bije serce kiedy jesteśmy zrelaksowani, a jak kiedy jesteśmy po wysiłku. Wyciągnęliśmy ważne wnioski.

Przyszedł czas na uzupełnianie ważnych dokumentów. Każdy miał okazję uzupełnić kartę zdrowia i wypisać recepty. Przeprowadziliśmy wywiad z pacjentem, a kiedy poznaliśmy jego dolegliwości, mogliśmy postawić diagnozę i zaplanować dalsze leczenie.

Na koniec naszych zajęć wszyscy podnieśli USZY DO GÓRY, bo nie mamy się czego obawiać mając takich wspaniałych przyszłych lekarzy!

 

Piątek  12.02.2021  ||    Dodała  Sabina K.