KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


170 |  "SANOK I OKOLICA W ZIMOWEJ SZACIE" - konkurs fotograficzny w klasie 2b...

STRONA GŁÓWNA

W lutym 2021 r. uczniowie klasy 2b mieli za zadanie, w ramach konkursu klasowego "Sanok i okolice w zimowej szacie”, uwiecznić piękną zimę na fotografiach.

Wszystkie dzieci w naszej klasie wzięły udział w konkursie, chwytając za aparat lub telefon i szukając pięknych krajobrazów, budynków pokrytych grubymi puchami śniegu. Każdy miał okazję zaprezentować jak wygląda nasze miasto ich oczami podczas tegorocznej, jakże pięknej, zimy oraz każdy mógł wysłać 5 wybranych przez siebie zdjęć. Celem konkursu było rozbudzenie estetyki, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na piękno przyrody, najbliższej okolicy oraz dostrzeganie niezwykłych detali przyrody, które powstały w sposób naturalny, ale również upowszechniania fotografii, jako dziedziny sztuki. Konkurs zrealizowaliśmy również w ramach projektu Erasmus+ "Poznaję świat – poznaję siebie”.
Jury w składzie: wychowawczyni klasy p. Sabina Kurasik, p. Katarzyna Styś, p. Katarzyna Bajger oraz p. Marzena Sumara, miało twardy orzech do zgryzienia. Każdy miał swoich faworytów. Ale decyzję należało podjąć i jury wzięło pod uwagę przede wszystkim zgodność z tematyką oraz „dobre oko” fotografa.

Po długich naradach, rozstrzygnęliśmy klasowy konkurs fotograficzny ,,Sanok i okolice w zimowej szacie" jako podsumowanie tegorocznej, wyjątkowo pięknej, prawdziwej zimy.

Oto wyniki konkursu:

1 miejsce - Jakub G.
2 miejsce - Nikola S.
3 miejsce - Wiktor G.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Dziękujemy pani Renacie G., mamie Wiktora G., za własnoręczne wykonanie dodatków do nagród w postaci pięknych ilustracji naszego Sanoka, umieszczonych na malutkich sztalugach. Nagrody zasponsorowano również z projektu Erasmus+ w postaci książek i dyplomów dla zwycięzców.

Dzieciaczki zdobyły o wiele więcej niż dyplomy, nagrody czy 6stki z edukacji plastycznej. Zdobyli nowe doświadczenie, być może w niektórych rozbudziła się miłość do fotografii, ale również spędzili niezapomniany czas z rodziną podczas ciekawych wypraw, prowadząc niejedne wartościowe rozmowy podczas spacerów.

!!!  JESZCZE RAZ GRATULUJEMY  !!!

Zapraszamy do podziwiania pracy dzieci w dodanym filmiku.

 

Niedziela  28.02.2021  ||    Dodała  Sabina K.