KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


175 |  Wzbogacenie KSIĘGOZBIORU Szkolnej Biblioteki w ramach Programu ERASMUS+...

STRONA GŁÓWNA

Z przyjemnością pragniemy powiadomić, iż dzięki funduszom pozyskanym z Programu Erasmus +: ”Poznaję świat poznaję siebie”, wzbogacono KSIĘGOZBIÓR Szkolnej Biblioteki zakupując 70 egzemplarzy obowiązkowych i uzupełniających lektur szkolnych do klas 1-3 oraz klas 4-8. Uzupełniono więc zasób lektur szkolnych o takie pozycje, jak, min.: „Anarauk, chłopiec z Grenlandii”, „Afryka Kazika”, ”Babcia na jabłoni”, „Mikołajek”, „Przygody Tomka Sawyera”, „Mały Książę” i inne lekturki.

Ponadto zakupiono pełną serię popularnych i bardzo lubianych przez dzieci książek Andrzeja Maleszki pt.: ”Magiczne drzewo” (w tym nowości, takie jak: „Pióro T-Rexa”, „Berło”, i inne).

Biblioteka wzbogaciła się również o serię: ”Strraszna historia” Terry Deary - książeczki dla klas 4-8, które w sposób przystępny i humorystyczny opisują ciekawostki z historii Polski i świata. Znalazły się tu tytuły, m in.: ”Ci rewelacyjni Grecy”, „Groźni rycerze w ponurych zamczyskach”, czy „To okropne średniowiecze”, i wiele innych.

Uczniowie z wielką radością przyjęli wiadomość o pojawieniu się książek z ich ulubionych serii i lektur. Część nowego księgozbioru została wypożyczona przez czytelników zaraz po wprowadzeniu ich na półki biblioteki.

Ponadto, szkoła w ubiegłym półroczu zakupiła wskazane przez nauczyciela bibliotekarza lektury do klas 2 i 3, umożliwiając dostęp do omawianych lekturek uczniom całej klasy.

 

Środa  3.03.2021  ||    Dodała  Renata H.