KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


181 |  Międzynarodowy Dzień MATEMATYKI - odwiedź tajemniczy EscapeROOM...

STRONA GŁÓWNA

14 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki, którego celem jest propagowanie nauki matematyki poprzez zabawę.

Sam projekt „Międzynarodowy Dzień Matematyki” prowadzony jest przez Międzynarodową Unię Matematyczną przy wsparciu wielu organizacji międzynarodowych i regionalnych z całego świata. Został ogłoszony on przez UNESCO na 40. sesji Konferencji Generalnej 26 listopada 2019 r., a pierwsza uroczystość odbyła się 14 marca 2020 r.

Data wydarzenia nie jest przypadkowa - wybrano 14 marca, ponieważ obchodzono go już w wielu krajach jako Dzień Liczby PI, w oparciu o fakt, że niektóre kraje zapisują go jako 3/14, a stała matematyczna PI wynosi około 3,14.

Tematem przewodnim tegorocznych obchodów jest hasło: "Matematyka dla lepszego świata". I z tej właśnie okazji uczniowie klasy 6b zmierzyli się z matematycznym Escape room “Świat procentów” w formie online. Dzieci zostały podzielone na grupy 3-4 osobowe i w osobnych, wirtualnych pokojach poprzez współpracę pokonywały kolejne zagadki i zadania matematyczne. Wszystkie grupy świetnie poradziły sobie z odszyfrowaniem końcowego kodu, co wcale nie było takie proste!!!

Dlatego też, zachęcamy wszystkich śmiałków do sprawdzenia swoich umiejętności matematycznych w Wirtualnym Świecie EscapeROOM-u "Świat Procentów...

 

Środa  17.03.2021  ||    Dodały  Sabina S. i Anna F.