KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


187 |  Mali DETEKTYWI w klasie 2b...

STRONA GŁÓWNA

W dniu 18.03.2021 r. w ramach edukacji matematycznej, klasa 2b rozwiązywała zagadki mające doprowadzić uczniów do rozwiązania kilku spraw detektywistycznych.

Celem zajęć była realizacja podstawy programowej w inny sposób, zapewne atrakcyjniejszy dla dzieci, rozwijanie logicznego i twórczego myślenia, urozmaicenie zajęć, a także zaciekawienie uczniów pracą detektywa.

Uczniowie i ich wychowawczyni p. Sabina Kurasik, ubrani na czarno, jak detektywi, tego dnia weszli do odmienionej klasy. Sala lekcyjna zmieniła się w pokój zagadek. Zagadek logicznych, matematycznych oraz sieci laserów, które należało przejść, z gracją i zwinnością prawdziwego detektywa, w celu rozbrojenia bomby. Każdy z nich otrzymał identyfikator sekretnego agenta, na którym uczniowie musieli odbić swój odcisk palca, które oglądały przez lupę, porównywały z innymi odciskami. Tym samym dzieci dowiedziały się co to są linie papilarne i że każdy człowiek ma niepowtarzalny wzór. Dzieci odkrywały krok po kroku zagadki, aby dojść do odpowiedzi na pytanie: „Kto wykradł tajne akta detektywów?”.

Dzieci świetnie ze sobą współpracowały, analizowały wspólnie zadania, głosowały za i przeciw nad daną odpowiedzią, ucząc się współpracy i dyskusji. Rozwiązywaniu zagadek towarzyszyło niezwykłe poruszenie. Potrzebne były latarki, ponieważ w klasie panował tajemniczy mrok. Dzieci miały również lupy potrzebne do wykonania niektórych zadań. Uczniowie musieli między innymi odkryć co jest zapisane tajemniczym szyfrem, rozwiązać zagadkę logiczną oraz matematyczną. Wszystkie te zadania uczniowie rozwiązali poprawnie, dzięki czemu udało im się dojść do rozwiązania całej sprawy i wskazać naszego poszukiwanego. Klasie zajęło to 2 godziny lekcyjne.

Nasze poczynania można pooglądać na załączonym filmiku.

więcej działań matematycznych w ramach projektu ERASMUS+...

 

Piątek  19.03.2021  ||    Dodała  Sabina K.