KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


190 |  Sanocka Szóstka na SZEŚĆ – sześć TOŃCÓW z zaadoptowanych jaj w RPA...

STRONA GŁÓWNA

Udało się!!!

Nasz Kiermasz Wielkanocny, który odbywał się pod hasłem „Zaadoptuj jajo PINGWINA na Wielkanoc” przeszedł wszelkie oczekiwania organizatorki. Udało się zebrać 480,00 zł co pozwoliło zaadoptować 6 jaj pingwinich w Fundacji Sanccob w RPA.

W pierwszy dzień wiosny pani Gerta przekazała pieniądze w sposób elektroniczny do RPA i drogą mailową zostaną przesłane Certyfikaty za uratowane jaja TOŃCÓW. Wszystkie nasze zaadoptowane PINGWINY dostaną imiona wymyślone przez uczniów szkoły w ramach konkursu. 

W szkole prowadzony jest również konkurs na Pingwiny wykonane z recyklingowych materiałów. Zorganizowana zostanie zagroda PINGWINÓW PRZYLĄDKOWYCH do obejrzenia której zapraszamy.

Pomysłodawczynią i wykonawcą akcji jest opiekunka SKW p. Gerta Lubieniecka Jakiel.  Kiermasz i konkurs pomagający pingwinom pomogła przeprowadzić p. Renata Handermander.

Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w przygotowanej prezentacji ekologicznej o zagrożonym gatunku pingwina przylądkowego. W ramach zajęć z wychowawcami uczniom klas 4-8 zostanie przedstawiona prezentacja o problemach ekologicznych związanych z wymieraniem niektórych gatunków pingwinów.

prezentacja pt. "Adopcja JAJ Pingwinów Przylądkowych w RPA...

 

Poniedziałek  22.03.2021  ||    Dodała  Gertruda L. J.