202 |  LAPBOOKI pod hasłem "Każdy wiadomości szuka jak wygląda życie Anaruka"...

Biblioteka Szkolna we współpracy z wychowawcą klasy 3 p. Mariolą Bodnar zorganizowała Klasowy Konkurs na LAPBOOKA, opartego na treści lektury pt.: „Anaruk chłopiec z Grenlandii”, Czesława Centkiewicza, pod hasłem: „Każdy wiadomości szuka - jak wygląda życie Anaruka!”

Zadaniem uczniów z klasy 3 było udzielenie odpowiedzi na pytania:

--- Kim jest Anaruk?
--- Jak żyją mieszkańcy Grenlandii?
--- W jaki sposób zdobywają pożywienie?
--- Jakie zwierzęta zamieszkują strefy arktyczne?

Uczniowie postarali się odpowiedzieć na powyższe pytania, tworząc lapbooki na podstawie lektury. Wywiązali się z tego zadania rewelacyjnie. Wykazali się pomysłowością, prace były estetyczne, barwne,  ozdobione własnoręcznymi rysunkami. Za pomocą fotografii, barwnej ilustracji, krótkich wiadomości tekstowych, z zastosowaniem przeróżnych materiałów, stworzyli bank ciekawych informacji o życiu bohatera książki na arktycznej Grenlandii. Lapbooki zawierały ponadto ciekawe quizy, zagadki, puzzle, umożliwiające utrwalenie wiedzy, lub jej zdobycie.

Prace będą w przyszłości służyć jako zachęta dla młodszych uczniów do sięgnięcia po lekturę, lub stworzą możliwość utrwalenia jej treści w ciekawy i atrakcyjny sposób.

Wszystkie prace zostały nagrodzone atrakcyjnymi książeczkami. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Lapbooki odznaczające się szczególnymi walorami estetycznymi lub zawartością edukacyjną, zostały wyróżnione.

Autorzy wyróżnionych prac, to: Julia Struś, Gabriela Kopiec, Mateusz Wisłocki, Maja Serwa, Maja Michniak.

Nagrody za udział otrzymali: Nikodem Bat, Sandra Szczepańska, Witold Michniowski, Filip Brejta, Milena Pierz.

Nagrody i dyplomy zostały uroczyście wręczone w obecności p. dyrektor Barbary Zdybek, wychowawcy klasy p. Marioli Bodnar i nauczyciela bibliotekarza p. Renaty Handermander.

Zakup nagród został sfinansowany ze środków programu ERASMUS+.

!!!  Gratulujemy autorom prac pomysłowości  !!!

Serdecznie dziękujemy pani wicedyrektor Irenie Bojarskiej za pomoc w organizacji konkursu.

Środa  7.04.2021  ||    Dodała  Renata H.