203 |  Światowy Dzień Świadomości AUTYZMU...

W dniach 29.03.-31.03 2021 w naszej szkole było… NIEBIESKO!

Tym samym włączyliśmy się czynnie w obchody Światowego Dnia Świadomości AUTYZMU, który w tym roku w naszej szkole odbywał się pod hasłem: „Nie zarażę Cię autyzmem, ale mogę optymizmem”.

Symbolem omawianego święta oraz solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski. Barwa ta symbolizuje ich nadzieję na lepsze życie w społeczeństwie. Uczniowie z oddziału 0, klasy 5 i 6b wyrazili swoją solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem dodając kolor niebieski do swojego ubrania tym samym propagując hasło: „Niebieski dla autyzmu”.

Podczas zajęć zdalnych, uczniowie poznawali czym jest autyzm i z jakimi wyzwaniami w codziennym życiu mierzą się osoby cierpiące na autyzm. Dzieci z zerówki uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez panią Agatę Szul. Zrozumieliśmy, że dzieci z autyzmem rozwijają się po prostu inaczej. Czasem nie mówią albo zaczynają mówić później niż ich rówieśnicy. Nie wchodzą w interakcje, nie są zainteresowane drugim człowiekiem. Nie lubią kontaktu, nie reagują, kiedy się je woła. Są wyłączone, obecne jak za szybą.

Jeżeli uda nam się choć troszkę zrozumieć świat osób autystycznych i opanować własne lęki, to chętniej będziemy przebywać w ich towarzystwie. Będziemy traktować takie osoby zwyczajnie, bo przecież one tak samo jak my kochają, tęsknią, smucą się i weselą!!!

Środa  7.04.2021  ||    Dodały  Agata s. i Anna F.