216 |  Spotkanie szkół partnerskich pod przewodnictwem Szkoły z Puertollano (HISZPANIA)...

Spotkanie szkół partnerskich pod przewodnictwem Szkoły z Puertollano

Spotkanie ERASMUS+ w Hiszpanii w dniach 19-21.04.2021 r.

W kwietniu 2021 r. odbyło się już trzecie spotkanie szkół partnerskich w ramach programu Erasmus Plus „Poznaję świat – poznaję siebie”.

Ze względu na pandemię było możliwe spotkanie jedynie w wersji online.

Tym razem gospodarzem była szkoła hiszpańska z Puertollano. Jest to szkoła katolicka, salezjańska im. św. Jana Bosco. W spotkaniu uczestniczyło wyjątkowo dużo osób, nauczycieli i dzieci. Okazuje się, że w Hiszpanii, Francji i we Włoszech uczniowie szkół podstawowych chodzą do szkoły, oczywiście w bezwzględnym rygorze sanitarnym.

Szkoła hiszpańska przedstawiła swoją placówkę i zaprezentowała ciekawe metody nauczania. Przygotowała również bardzo interesujące zajęcia dla uczniów. Jednym  tematów spotkania była prezentacja  legend związanych  z poszczególnymi krajami.

Zapraszamy na stronę projektu (erasmusplus.sp6sanok.pl), gdzie zostały opisane kolejne dni spotkania i realizowane projekty.

Sobota  24.04.2021  ||    Dodała  Dorota A.