219 |  Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego......

Uczennice naszej szkoły Zuzia Stasicka i Ola Solecka postanowiły kandydować do Sejmu Dzieci i Młodzieży. W tym roku tematem przewodnim SDiM jest postać kardynała Stefana Wyszyńskiego i jego nauki, wartości i ideały.

Aby poznać Prymasa Tysiąclecia, uczennice odwiedziły klasztor Sióstr Nazaretanek w Komańczy. W klasztorze tym przebywał Stefan Wyszyński w okresie gdy został internowane przez komunistyczne władze Polski.

Dziewczynki spotkały się z siostrą Agnieszką, która opowiedziała im o życiu i działalności S. Wyszyńskiego oraz o jego naukach i przygotowaniach do uroczystych obchodów 1000-lecia Państwa Polskiego. To właśnie w klasztorze w Komańczy kardynał napisał też Jasnogórskie Śluby Narodu – wyjątkową modlitwę za naszą Ojczyznę.

Poszukując śladów kardynała S. Wyszyńskiego w naszym mieście uczennice odwiedziły również Klasztor Franciszkanów. Ojciec Rafał opowiedział im historię kopii obrazu Matki Bożej Pocieszenia, którą franciszkanie przekazali S. Wyszyńskiemu gdy przebywał Komańczy.

Wędrówka śladami prymasa Wyszyńskiego okazała się niezwykłą przygodą, a spotkani podczas niej siostra Agnieszka i ojciec Rafał nie tylko podzielili się wielką wiedzą ale także zmotywowali do dalszej Pracy.

!!!  Dziękujemy im za Wielkie Serca i poświęcony nam czas  !!!

Środa  28.04.2021  ||    Dodała  Irena B.