220 |  Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Historyczny „WITAJ MAJ, TRZECI MAJ”...

W tym roku obchodzimy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Mija już 230  lat od radosnego majowego poranka, kiedy wołano: „WIWAT KRÓL! WIWAT SEJM! WIWAT WSZYSTKIE STANY!

3 Maja – cóż to za data? Ten dzień jest wspaniałą okazją , by uzmysłowić dzieciom rolę i znaczenie takich słów, jak: Ojczyzna, Patriotyzm. Daje też możliwość przybliżenia najważniejszych faktów z historii Polski.

Chociaż wydarzenia te są odległe czasowo, chociaż minęło od nich kilka pokoleń Polaków, to nadal w naszej świadomości zajmują one bardzo ważne miejsce. Obowiązkiem nas wszystkich – i starszych i młodszych – jest codzienne pielęgnowanie pamięci o ludziach, którzy swoją pracą i zaangażowaniem  w tamtych trudnych historycznie czasach spowodowali, że w sercach i umysłach Polaków nigdy nie zgasła iskra wolności i niepodległości. Efektem ich niestrudzonych wysiłków było w końcu odzyskanie przez Polskę niepodległości. To właśnie takie postawy, takie wydarzenia i tacy ludzie budują tożsamość narodową, która pozwala przetrwać każdy, nawet najtrudniejszy czas.

W tym roku obchodzimy tę uroczystość w innych okolicznościach.

Dlatego nasza szkoła była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Historycznego „Witaj Maj, Trzeci Maj”. Uczniowie klas I-III tworzyli „Kodeks Małego Patrioty” a klasy IV-VIII LAPBOOK „O Konstytucji 3 Maja”. W konkursie wzięli uczniowie ze Szkół Podstawowych numer 3, 4, 6, 8 i 9 w Sanoku. Honorowy patronat  nad konkursem objął Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski.

Jury doceniło prace następujących uczniów:

I kategoria wiekowa:

I miejsce: Amelia Wojdyła
II miejsce: Oliwia Kędzior
III miejsce: Michał Bocoń
Wyróżnienie specjalne: Wiktor Gac

II kategoria wiekowa:

I miejsce: Sara Jurczak
II miejsce: Deshown Kurasik, Radosław Rydosz
III miejsce: Patryk Jessup, Sebastian Budny i Lena Dziewińska
Wyróżnienia specjalne: Milena Sadlik, Julia Kita, Oliwier Magusiak, Karol, Magusiak, Maria Czopor, Antonina Drwięga- Śliwiak, Laura Wołoszczak, Natalia, Gałuszka, Zuzanna Baran, Milena Jagniszczak, Nikola Poznańska, Jakub Rycyk, Natalia Kurdyła i Gabriela Jagniszczak.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymają nagrody przewidziane w regulaminie, które zostaną dostarczone do szkół przez organizatorów.

Dziękujemy uczniom  za ogrom pracy włożonej w wykonanie kreatywnych dzieł plastyczno- historycznych. Słowa wdzięczności i uznania kierujemy do rodziców i  nauczycieli młodych twórców, dziękując za wsparcie i cenne rady podczas tworzenia lapbooków i prac plastycznych:

p. Magdalenie Zając, p. Iwonie Barszczewskiej-Menio, Dagmarze Zulewskiej, Wacławowi Bojarskiemu, Katarzynie Markuc,
Dorocie Adamskiej, Jolancie Pałys, Sabinie Kurasik i Jolancie Abram.

!!!  Z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja życzymy Państwu oraz Naszym Uczniom,
  aby to święto umocniło poczucie tożsamości narodowej oraz dumy bycia Polakiem  !!!

Sobota  1.05.2021  ||    Dodała  Pelagia B.