225 |  Lekcja przyrody w klasie 2b z aplikacją PlantNet...

W dniu 6 maja, uczniowie klasy 2b wraz z wychowawczynią p. Sabiną Kurasik, wybrali się na ciekawą lekcję w kierunku ścieżki rowerowej, wzdłuż rzeki SAN.

Dzieci oprócz zmieniającej się wiosną przyrody, uzupełniały karty obserwacji przyrody, jak również korzystały z aplikacji PlantNet, dzięki której dowiedzieli się jakie rośliny, drzewa, kwiaty mijaliśmy. Korzystaliśmy również z atlasu ptaków i owadów przyniesionych przez dzieci, dzięki którym dowiedzieliśmy się, między innymi, co pływało po stawie.

Oprócz edukacji przyrodniczej dzieci zażyły 3 godzinnego spaceru na świeżym powietrzu, integrując się wzajemnie.

Również dzięki aplikacji mierzącej kilometry, dzieci dowiedziały się ile "trwa" pokonanie kilometra z punktu A do punktu B idąc pieszo, więc przemyciliśmy troszkę edukacji matematycznej.

Poznając najbliższą okolicę chętne dzieci zabrały ze sobą aparaty bądź telefony, którymi robiły zdjęcia elementom przyrody, choć najpierw poznały tajniki i podstawy poprawnego robienia zdjęć.

Mijając kwiaty jak, np. żonkile, tulipany i tym podobne, przypominaliśmy sobie poprawną ich pisownię ortograficzną.

Zmęczeni, ale dotlenieni i szczęśliwi wróciliśmy do szkoły na odpoczynek podczas zajęć czytelniczych
zajadając lody dla ochłody jako nagrodę od pani wychowawczyni.

Piątek  7.05.2021  ||    Dodała  Sabina K.