233 |  Piosenką wspominamy rocznicę urodzin Jana Pawła II - patrona naszej szkoły...

Urodził się 18 maja 1920 r. w Wadowicach. Ojciec Święty, przywódca duchowy – Polak. Do końca pozostał skromnym, dobrym człowiekiem. Jednoczył religie, własnym przykładem uwrażliwiał na drugiego człowieka. Często kierował do dzieci piękne mądre słowa, dając im wskazówki, jak żyć. Liczne podróże dawały szansę na spotkania i rozmowy z ludźmi na całym świecie. Zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci jest wzorem i autorytetem.

Jesteśmy dumni, że Jan Paweł II jest naszym Patronem. Ale ten fakt zobowiązuje, abyśmy na co dzień byli dobrymi ludźmi. Abyśmy, jak prosił:

”...wymagali od siebie, nawet jeśli inni od nas nie wymagają”.

Rocznica Jego urodzin jest więc dla nas ważną datą. Pragniemy uczcić ją piosenką pt. ”Nie zastąpi ciebie nikt” w wykonaniu uczennic z naszej szkoły. Niech słowa piosenki również wzbudzą w nas refleksję.

!!!  SERDECZNIE DZIĘKUJĘ uczennicom: Marysi Janik, Amelii Domaradzkiej i Natalii Buras za wykonanie piosenki.
Dziękuję pani wicedyrektor Irenie Bojarskiej za montaż nagrania z zamieszczeniem na stronie szkoły  !!!

Poniedziałek  17.05.2021  ||    Dodała  Renata H.