242 |  Nasza drużyna w FINALE "LIGII SPRAWIEDLIWOŚCI"...

Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło w marcu 2021r. Ogólnopolski Konkurs dla Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych „LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI”.

Celem Konkursu jest zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie edukacji prawnej, kształtowanie ich postaw obywatelskich i zaangażowania w życie społeczne, a także aktywizacja młodzieży w zakresie edukacji prawnej na poziomie lokalnym. Poza walorem typowo edukacyjnym konkurs daje również uczestnikom możliwość świetnej rozgrywki polegającej na rywalizacji zgłoszonych przez szkoły drużyn.

Drużyna z naszej szkoły w składzie: Ola, Julia, Oliwia, Wiktoria i Natalia uczennice klasy 8 nazwały swoją drużynę PREMIERKI i przystąpiły do rywalizacji.

Opiekę merytoryczną nad drużyną naszych dziewczyn sprawuje p. Irena Bojarska.

Każdorazowo w ramach rozgrywek zadaniem Drużyn było twórcze przedstawienie problematyki na wskazane przez Organizatora tematy umieszczone na stronie internetowej Konkursu oraz we wskazanej formie, którymi mogły być: forma literacka (np. wiersz, opowiadanie, reportaż, gazetka szkolna), forma plastyczna (np. plakat, grafika, malarstwo, kolaż), forma multimedialna (krótkiego filmu, relacji, zdjęć) w dowolnej technice.

!!!  Miło nam poinformować, że drużyna z naszej szkoły zakwalifikowała się do finału Ligi Sprawiedliwości  !!!

W konkursie brało udział 95 drużyn z całej Polski. Do fazy PLAY-OFF przystąpi 16 najlepszych drużyn, z których tylko 8 przejdzie do kolejnego etapu konkursu.

!!!  Bardzo gratulujemy naszym PREMIERKOM za dotychczasowy poziom prac, ogromne zaangażowanie i kreatywność,
która towarzyszyła przy rozwiązaniach  !!!

Sobota  29.05.2021  ||    Dodała  p. Dyrektor