240 |  "PINGWINY Z RECYKLINGU" - rozstrzygnięcie konkursu...

Udało się!

Wykluły się Pingwiny w RPA. Otrzymaliśmy 6 certyfikatów o adopcji.

W naszej szkole w okresie wielkanocnym zorganizowany został kiermasz, z którego dochód przeznaczono na pomoc pingwinom przylądkowym w RPA. W Fundacji Sanccob z jaj wykluły się pingwinki, które trafiły do środowiska naturalnego. Dzięki takim działaniom ginące gatunki mają szansę na przetrwanie.

W związku z adopcją w szkole został przeprowadzony konkurs na „Pingwina z recyklingu” dla uczniów klas 1-3.  Nasi uczniowie wykazali się kreatywnymi pomysłami, a jury w składzie p. Gertruda Lubieniecka Jakiel, p. Renata Handermander i p. Maria Kurkarewicz miało problem z wyłonieniem zwycięzcy, więc przyznały pierwsze miejsca ex aequo całej „Farmie Pingwiniej”,

którą wykonali Zuzia Rycyk, Maja Wyżycka, Amelia Wojdyła, Bartosz Węgrzyn, Konstancja Kruszyńska i Wiktor Gac.

Wyróżnienia w konkursie otrzymali Jakub Gurgacz, Witold Michniowski i Wiktoria Kucharska.

Dziękujemy za udział w konkursie. Dyplomy oraz nagrody książkowe zostaną wręczone uczniom. Adopcję jaj oraz konkurs w szkole przeprowadziła pani Gertruda Lubieniecka Jakiel.

Piątek  28.05.2021  ||    Dodała  Gertruda L. J.