246 |  "BIEGAMY DLA DZIECIAKÓW" - Charytatywny Bieg klasy 2b...

Chętni rodzice uczniów z klasy 2b wraz z wychowawczynią klasy p. Sabiną Kurasik, postanowili zrobić wspólnie prezent dla dzieciaków z DOMÓW DZIECKA! Wzięliśmy wspólnie udział w Biegu Charytatywnym - BIEGOWE WYZWANIE "Biegamy dla dzieciaków", podczas którego mieliśmy za zadanie pokonać minimum 3 km. Symbolicznie. Zrobiliśmy to, nawet z nadwyżką - nie straszny był nam deszcz, chlapa i niska temperatura.

W niedzielę, 30.05, zwarci i gotowi ruszyliśmy punkt o godzinie 9:00 rozpoczynając tym samym aktywnie dzień. Oprócz rodziców, pobiegły również chętne dzieci z naszej klasy. To cieszy jeszcze bardziej, że dzieci od najmłodszych lat uczą się pomagać i robić coś dla drugiego człowieka. A robią to chętnie!

Oto lista placówek, które wsparliśmy pieniężnie:

Dom Dziecka w Bielsku-Białej, Dom Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej, Ośrodek Interwencyjno Socjalizacyjny w Bełchatowie, Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza Antares w Sochaczewie, Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza Jaś w Brzeziu, Dom Dziecka w Ostrołęce, Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Bartoszycach, Dom dla dzieci Siedlisko w Nowej Wsi Lęborskiej, Placówka opiekuńczo – wychowawcza nr 4 w Chorzowie.

Z KAŻDEGO ZAKUPIONEGO PAKIETU PRZEZNACZONO 5,00 zł. na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla domów dziecka m.in środki najpotrzebniejsze i zabawki.

Bieg zakończono pyszną, ciepłą kawą przygotowaną przez Państwa Gac.

Integracja, wsparcie i wspólne niesienie pomocy potrzebującym - o to właśnie chodzi w życiu!

Wychowawczyni klasy bardzo dziękuje wszystkim biorącym udział w akcji:
!!! DZIECIOM i RODZICOM. Jesteście wspaniali !!!

A tym, którzy nie mogli wziąć udziału ze względów zdrowotnych - dziękuję za chęci i na pewno będzie jeszcze niejedna ku temu okazja.

Wtorek  1.06.2021  ||    Dodała  Sabina K.