247 |  Dzień Rodzicielstwa Zastępczego...

Kolejny rok nasza szkoła przyłącza się do akcji z okazji specjalnego święta, które przypada 30 maja. Pomiędzy Dniem Matki, Dniem Dziecka i Dniem Ojca obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.

Życie płata różne figle i bezbronne dzieci zostają bez rodziców.  Liczą wtedy podświadomie na osobę, która zapewni im spokój, miłość i wychowanie.

W Sanoku działa instytucja, z którą współpracujemy a która pomaga w takich sytuacjach - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.  Aby można było pomoc dzieciakom muszą znaleźć się osoby z ogromna empatią i miłością, które zostaną RODZINAMI ZASTĘPCZYMI.  Czasami są to osoby z najbliższej rodziny a czasami zupełnie obcy ludzie, którzy podejmują się nie lada wyzwaniuSzkolne Koło Wolontariatu postanowiło umilić święto tych osób i przygotowało specjalne Anioły, kartki okolicznościowe - laurki i serca dla Rodzin Zastępczych z okazji ich święta.   Zostaną one przekazane na ręce pana dyrektora ośrodka Grzegorza Kozaka.

Akcję w szkole nadzorowała pani Gerta Lubieniecka Jakiel. Wszystkim którzy przyczynili się do powstania prezentów na niezwykłą okazję serdecznie dziękuję. Miłość nic nie kosztuje a tak wiele daje.

!!!  „RODZIC NA ZASTĘPSTWO-MIŁOŚĆ NA ZAWSZE”  !!!

Wtorek  1.06.2021  ||    Dodała  Gertruda L. J.