249 |  Na ratunek OKAPI, MANATOM, ORYKSOM I FENKOM z Fundacją DODO...

„Recyklinguj Foniaki-Ratuj zwierzaki”.

Przed nami duże wyzwanie.  Postanowiliśmy uratować kolejne gatunki zwierząt przed wyginięciem przyłączając się do działań Fundacji DODO przy WROCŁAWSKIM ZOO. W okresie świąt wielkanocnych pomogliśmy wymierającym pingwinom przylądkowym w RPA.

Obecnie przystępujemy do recyklingowanią starych, zużytych i niedziałających telefonów komórkowych. Telefony te zawierają bardzo cenne surowce tantal, złoto, wolfram i cynę wydobywane w Afryce, gdzie mieszkają Okapi, Manaty Oryksy i Fenki i przez to są zagrożone.

Surowce te można odzyskać, nie niszcząc środowiska naturalnego.

!!!  POMÓŻMY  !!!

Niestety surowce te są niezbędne do produkcji nowych telefonów, bez których nie potrafimy funkcjonować.

Akcja w szkole trwa od 1 czerwca do 15 września 2021 roku.

Każda klasa otrzyma materiały promujące akcję i zorganizuje pudełko na urządzenia.  Telefony będą zbierane sukcesywnie i zliczane poszczególne sztuki zebrane przez każdą klasę. Mamy czas przez wakacje.

We wrześniu zostanie rozstrzygnięty konkurs, która klasa nazbierała największą liczbę telefonów i dostanie ona zasłużoną nagrodę.  Sprzątając szafki nie wyrzucamy telefonów tylko przynosimy do szkoły.

Do akcji angażujemy całe rodziny i sąsiadów, gdyż w dzisiejszych czasach wszyscy posiadają telefony, które zalegają w szufladach i są bezużyteczne a możemy pomóc środowisku.

Akcję w szkole nadzoruje SKW i pani Gerta Lubieniecka Jakiel.

Wtorek  1.06.2021  ||    Dodała  Gertruda L. J.