253 |  Ola i Zuzia - POSŁANKAMI XXVII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży...

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczennice naszej szkoły Ola Solecka i Zuzia Stasicka z klasy 8a, zostały LAUREATKAMI konkursu organizowanego przez Kancelarię Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i uzyskały tytuł POSŁANEK XXVII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

W ramach konkursu, którego tematem przewodnim była postać kardynała Stefana Wyszyńskiego uczennice poznały nie tylko życie i działalność Prymasa Tysiąclecia, ale także jego nauki. Realizując projekt odwiedziły Klasztor w Komańczy, w którym internowany był Kardynał, uczestniczyły w spotkaniu z franciszkaninem - ojcem Rafałem Antoszczukiem oraz w wyjątkowej lekcjach prowadzanej przez księdza Bogdana Blamę. Miały też niezwykłą okazję spotkać się z Panią Iwoną Czarcińska Instytut Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, która osobiście znał Prymasa.

Efektem działań uczennic jest BLOG prowadzony na stronie internetowej oraz filmik konkursowy, które są dostępne pod adresem:

wyszynski.sp6sanok.pl

Zapraszamy do obejrzenia prac Oli i Zuzi, którym bardzo GRATULUJEMY SUKCESU, tym bardziej że wszystkie zadanie musiały realizować podczas nauki zdalnej, w trudnej pandemicznej rzeczywistości.

Cieszymy się, że to już po raz kolejny uczennice naszej szkoły została posłankami Sejmu Dzieci i Młodzieży. Projektu którego celem jest między innymi propagowanie postaw aktywności obywatelskiej i uświadomienie młodzieży decyzyjności oraz poczucia sprawstwa w społeczności lokalnej.

Opiekę merytoryczną nad pracą projektową uczennic pełniła p. Irena Bojarska.

Poniedziałek  7.06.2021  ||    Dodała  Irena B.