257 |  Pasowanie uczniów klasy 1 na CZYTELNIKÓW...

W dniu 28 maja b. r. uczniowie klasy 1 wraz z wychowawczynią – p. Małgorzatą Stabryłą oraz nauczycielem wspomagającym – p. Anną Wanielista, uczestniczyli w uroczystości Pasowania na CZYTELNIKA.

Czytanie, to bardzo ważny element edukacji, rozwoju osobowości, wyobraźni, zasobu wiedzy i słownictwa każdego człowieka. Toteż uroczyste wejście w poczet czytelników podnosi rangę znaczenia kontaktu z książką.

Podczas uroczystego spotkania uczniowie, podzieleni na grupy, mieli okazję wykazać się znajomością treści bajek, i legend polskich oraz bohaterów i miejsc akcji. Na podstawie fragmentów bajek typowali ich tytuły. Ponadto, klasa pięknie wykonała piosenkę Mietka Szcześniaka pt. ”Mała książka, wielki człowiek”. Uczniowie wysłuchali „Prośby książki”, w którą wcieliła się Maja z klasy 1 oraz zapoznali się z Regulaminem Biblioteki Szkolnej.

Po złożeniu uroczystej przysięgi zostali pasowani na Czytelników oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy. Aby przypieczętować fakt dołączenia do grona czytelników, cała klasa wypożyczyła książeczki J. Papuzińskiej, pt. ”Moja mama czarodziejka”.

Uroczystość była także okazją do nagrodzenia najlepszych czytelników w klasie. Zostali nimi: Georgina Kusiak, Maja Krajewska, Małgosia Łonyszyn oraz chłopcy: Filip Biłas i Oliwier Wolanin. Najlepsi czytelnicy zostali nagrodzeni atrakcyjnymi książeczkami.

!!!  Życzymy nowym Czytelnikom niezapomnianych przygód i pięknych przeżyć w kontakcie z książką  !!!

Poniedziałek  14.06.2021  ||    Dodała  Renata H.