266 |  XXIV Rajd EKOLOGA...

W dniu 08.06.2021 w uczniowie klasy 5a i 6b wzięli udział w Rajdzie EKOLOGA, który rozpoczął się na Białej Górze w Sanoku przy Królewskiej Studni. Oprócz nas w rajdzie uczestniczyli również uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 3 w Sanoku.

Trasa rajdu biegła przez niezwykłą ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą „Orli Kamień” położoną w Parku Krajobrazowym Gór Słonnych. A całe spotkanie prowadził pan Piotr Kutiak - pracownik Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Sanoka, prywatnie przewodnik bieszczadzki.

W pięknej słonecznej pogodzie udało nam się dotrzeć na punkt widokowy tj. Orli Kamień (518 m n.p.m.) by zobaczyć  wspaniałą panoramę miasta Sanoka, położonego w dolinie Sanu. Podczas całej wędrówki rozpoznawaliśmy napotykane gatunki roślin zielnych, a także staraliśmy rozpoznawać gatunki drzew nas otaczających.

Po zakończeniu rajdu czekało na nas ognisko, gdzie każdy z uczestników mógł upiec pyszną kiełbaskę, a następnie wziąć  udział w konkursach z wiedzy przyrodniczej zorganizowanych przez Nadleśnictwo Brzozów i Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu.

Każdy uczestnik otrzymał drobne upominki ufundowane przez organizatorów, tj. Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu oraz Nadleśnictwo Brzozów.

Podczas rajdu opiekę nad naszymi uczniami sprawowały: wychowawczyni klasy 5a p. Kamila Mika, p. Agata Szul, p. Marta Wójcik i wychowawczyni klasy 6b p. Anna Fedyń.

Zapraszamy do obejrzenia RELACJI FILMOWEJ z całego wydarzenia dostępnej na FACEBOOK-u!

Piątek  18.06.2021  ||    Dodała  Anna F.