266 |  Wycieczka klasy 6b do Krosna...

W dniu 11.06.2021 uczniowie klasy 6b wraz z wychowawczynią p. Anną Fedyń udali się na wspólną wycieczkę do pobliskiego Krosna.

Wyprawę swą zaczęliśmy od seansu filmowego w Kinie Helios, rozbawieni bardzo ciekawą bajką „Krudowie 2” udaliśmy się na zakupy i pyszny obiad w Galerii Vivo.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie urokliwego Zamku Kamieniec w Odrzykoniu. Pani przewodnik w bardzo obrazowy sposób przybliżyła nam historię zamku i jego właścicieli. Przepiękna pogoda sprawiła, że mogliśmy podziwiać niezwykłą panoramę rozpościerającą się z balkonów zamkowych. Zwiedzanie zakończyliśmy w sali tortur, gdzie każdy z nas mógł na własnej skórze poczuć jak to jest być zakutym w dyby, czy siedzieć zamkniętym w klatce.

Po tych niesamowitych doznaniach pojechaliśmy do Korczyny, gdzie w Pijalni Czekolady każdy z nas zakupił słodki poczęstunek. W radosnych nastrojach, pełni dobrego humoru udaliśmy się w drogę powrotną do Sanoka.

Nasza wyprawa była częścią realizowanego programu ERASMUS+ „Poznaję świat, poznaję siebie”, w ramach którego m.in. przybliżana jest kultura, historia, a także środowisko przyrodnicze lokalnych terenów.

!!!  Dziękuję bardzo pani Ewelinie Biłas i panu Sebastianowi Wójcickiemu za pomoc w sprawowaniu opieki
nad uczniami podczas wycieczki, a wszystkim pozostałym rodzicom za wsparcie w jej zrealizowaniu  !!!

Piątek  18.06.2021  ||    Dodała  Anna F.