269 |  Międzypowiatowy Konkurs "ABC Społecznej Krucjaty Miłości w życiu codziennym"...

17 czerwca 2021 r.w Regionalnym Centrum Pamięci  Kardynała Karola Wojtyły w Pastwiskach odbyło się podsumowanie konkursów dedykowanych Prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu organizowanych przez CDN w Sanoku.

W konkursie „ABC Społecznej Krucjaty Miłości w Życiu Codziennym” w kategorii II  uczniowie naszej szkoły odnieśli wielki sukces:

I miejsce: Magdalena Bochnak,
III miejsce: Milan Jezierski,
Wyróżnienia specjalne: Wiktoria Król, Lena Jachimowska i Aleksander Błaszkiewicz
Wyróżnienia :Maria Krokis, Jagoda Abucewicz-Frącek, Julia Nieć i Jakub Solecki.

Laureatom nagrody wręczał starosta sanocki  Stanisław Chęć,  starszy wizytator KO w Rzeszowie Barbara Dżugan oraz dyrektor CDN w Sanoku. Spotkanie zostało  uświetnione występem zespołu SOUL z Sanoka.

Wszyscy uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia Centrum, które powstało w 2018 roku w czterdziestą rocznicę wyboru Jana Pawła II, w miejscowości Pastwiska w powiecie sanockim  (woj. podkarpackie). Placówka powstała w celu upamiętnienia licznych pobytów kard. Wojtyły w Beskidzie Niskim, a w szczególności w Rudawce Rymanowskiej.  Miejsce to pokazuje ścieżkę życiową Korola Wojtyły, która doprowadziła go aż na Stolicę Piotrową poprzez wyeksponowanie trzech wątków: intelektualno-duchowego,  pasterskiego i turystyczno-przyrodniczego. Dzięki hojności darczyńców i współpracy z muzeum archidiecezjalnym z Krakowa placówka posiada kilka cennych eksponatów, tj. piuskę biskupią, buty turystyczne ( wypożyczone przez muzeum), namiot i krzesełko turystyczne będące własnością Karola Wojtyły.

Głównym celem Centrum jest działalność informacyjno-edukacyjna polegająca na przekazywaniu wiedzy o życiu i przesłaniu wielkiego Polaka św. Jana Pawła II Ekspozycja wzbogacona została o stanowiska multimedialne, gdzie każdy zwiedzający może poszerzyć swoją wiedzę dzięki prezentacji multimedialne. Do dyspozycji gości jest także niewielka czytelnia, gdzie zgromadzono kilkadziesiąt pozycji autorstwa Karola Wojtyłę lub z nim związanych.

!!!  Szczególne słowa podziękowania kieruję do rodziców : p. Barbary Bochnak, p. Anny Król
 i p. Marcina Nieć za zorganizowanie transportu na wyjazd do Pastwisk  !!!

Środa  23.06.2021  ||    Dodała  Pelagia B.