271 |  UNICEF - moc prezentów - sytuacja w Gwatemalii...

W ramach akcji w UNICEF w naszej szkole została przeprowadzona prezentacja o Gwatemali przygotowana przez klasę 8a w szczególności Olę Solecką, Lenę Cange, Zuzię Stasicką, Kubę Ćwika i Artura Łonyszyna.

Pierwszym etapem akcji „Moc prezentów - Prezenty bez pudełka” był kiermasz.  W dniach poprzedzających Dni Dziecka odbył się kiermasz „Pluszaki dla dużych i małych” dzięki któremu zebraliśmy 273,00 zł. i zakupiliśmy 250 sztuk szczepionek w pudełkach (polio, gruźlica, odra, krztusiec, tężec) w akcji Unicef.

Następnie całą społeczność szkoły zaznajomiła się z sytuacją w Gwatemali, którą w czasie covid dotknęły dodatkowo dwa huragany.

Potrzeby dzieci na całym świecie są ogromne i tego można było się dowiedzieć z przygotowanej prezentacji o Unicef. Uczniowie szkoły zobaczyli jak prosto jest wziąć udział w akcjach charytatywnych organizacji

!!!  W imieniu SKW dziękuję wszystkim którzy pomogli w zorganizowaniu akcji i pomocy charytatywnej.
Pomagajmy, gdyż potrzeba na świecie ludzi o wielkich sercach
  !!!

Akcję w szkole nadzorowała p. Gertruda Lubieniecka Jakiel

Środa  23.06.2021  ||    Dodała  Gertruda L. J.