277 |  Wycieczka klasy 7b do Krosna...

W piątek 11 czerwca wraz z paniami Agnieszką Mandzelowską i Gertrudą Lubieniecką - Jakiel wyruszyliśmy pociągiem na wycieczkę do Krosna. Jakie było nasze zaskoczenie, gdy okazało się, że byliśmy jedynymi pasażerami pociągu - niektórzy z nas po raz pierwszy korzystali z tego środka transportu.

Po przyjeździe do Krosna udaliśmy się na krośnieński Rynek i do Muzeum Rzemiosła, gdzie czekała na nas pani przewodnik, która przybliżyła nam historię Krosna i budynków znajdujących się na rynku.

Podczas zwiedzania Centrum Dziedzictwa Szkła poznaliśmy wszystkie etapy produkcji wyrobów szklanych. Było to ciekawe doświadczenie, gdyż niewielu z nas wiedziało w jaki sposób powstają piękne ozdoby ze szkła. Na pamiątkę pobytu w centrum wykonaliśmy dla siebie medale.

Mieliśmy również okazję zobaczyć jak żyli ludzie w drugiej połowie XX wieku oglądając eksponaty w Piwnicy PodCieniami. Następnie wspięliśmy się po stromych schodach na Wieżę Farną. Po dotarciu na górę roztoczył się przed nami wspaniały widok na Krosno i okolice. W dali widać było również zarys beskidzkich szczytów.

Po Krośnie poruszaliśmy się na piechotę, ale na szczęście pogoda nam dopisywała.

W Parku Trampolin czekała na nas super zabawa a na zakończenie mogliśmy się posilić pyszną pizzą.

Zmęczeni ale szczęśliwi wyruszyliśmy pociągiem w powrotną drogę.

Dziękujemy pani Gertrudzie za serce i zaangażowanie w przygotowanie naszego wyjazdu.

!!!  Zwiedzanie i warsztaty w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie
były finansowana w ramach Programu ERASMUS+
i realizowanego przez naszą szkołę Projektu "Poznaję Świat - Poznaję Siebie"  !!!

Piątek  25.06.2021  ||    Dodała  Agnieszka M.