294 Występ Szkolnego Zespołu Wokalnego MARAKASY nareszcie przed publicznością...

Pragnienie małych artystek ze Szkolnego Zespołu Wokalnego MARAKSY spełniło się. Mogły wystąpić przed publicznością, widzieć uśmiechnięte twarze swoich rodziców, wsłuchanych w brzmienie piosenek oraz licznego grona pozostałych słuchaczy. Nie przed kamerą, czy komórką, w celu rejestracji nagrania, ale przed „żywą publicznością”.

Dzieci wystąpiły podczas dwóch koncertów. Pierwsza, 6-osobowa grupa wzięła udział w programie artystycznym Dni Otwartych Drzwi podczas XXII Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Boguchwale, zorganizowanych z dużym rozmachem przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale w dniach 26-27.06 b.r. Na pięknej scenie ozdobionej kwiatami dziewczynki wyśpiewały pokaźny repertuar pieśni ludowych, w wykonaniach solowych i zespołowych. Sądząc po miłym przyjęciu przez publiczność i gromkich brawach, na pewno występ dzieci bardzo się spodobał .Po zejściu ze sceny dziewczynki mogły podziwiać niezwykłe gatunki zwierząt hodowlanych (w tym alpaków, z którymi bardzo się zaprzyjaźniły), mało znanych odmian ozdobnych kogucików, króliczków i innych zwierząt oraz skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Można było także podziwiać stoiska z wyrobami rzemieślniczymi, odmianami kwiatów.

W niedzielę natomiast, druga grupa dziewczynek z zespołu wystąpiła w repertuarze ludowym podczas Pikniku Rodzinnego w Wujskiem. Na scenie w rodzinnej miejscowości, dla najbliższego grona rodzinnego oraz przybyłych gości śpiewało się dziewczynkom wyśmienicie. Zwłaszcza, że po ich występie na scenę wkroczyły mamy z Zespołem Ludowym KGW Wujskie. Wszyscy wykonawcy otrzymali wielkie brawa. Po występie na dzieci czekało wiele atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie i pyszne ciasta-wypieki Koła Gospodyń Wiejskich z Wujskiego. Naprawdę pyszne!

Gratulujemy dziewczynkom naprawdę udanych, pięknych koncertów i życzymy sukcesów na dalszej drodze artystycznej.

!!!  Serdecznie dziękuję Rodzicom, którzy zapewnili transport dzieciom z zespołu na miejsce koncertu do Boguchwały  !!!

Środa  7.07.2021  ||    Dodała  Renata H.