32 |  Robot MILO sterowany joystick-iem, czyli Laboratorium ROBOTYKI 2021-2022...

Po długim okresie przerwy spowodowanej formą Nauki Zdalnej rozpoczynamy funkcjonowanie Laboratorium ROBOTYKI.

W klasie 5a rozpoczęliśmy od projektu Robota MILO, który sterowany za pomocą joystick-a jedzie do przodu oraz do tyłu.

Uczniowie pracując w dwuosobowych zespołach wykonali konstrukcje zgodnie z zaprezentowaną instrukcją, a następnie po połączeniu się z HUB-em, zaprogramowali robota w taki sposób, aby po przechyleniu czujnika pojawiał się kolor, tekst i rozpoczął ruch w odpowiednim kierunku z zadaną prędkością i przez określony czas.

Wszystkie zespoły wykonały to zadanie bardzo dobrze i już nie mogą się doczekać kolejnych laboratoryjnych ćwiczeń.

Sobota  18.09.2021  ||    Dodał  Wacław B.