41 |  Wędrówka śladami Jana Pawła II...

Dnia 21 września 2021 uczniowie klasy 7A udali się na wędrówkę „Śladami Jana Pawła II”, związaną z rocznicą 20-lecia powstania naszej szkoły pod Jego imieniem.

Odwiedziliśmy Klasztor Sióstr Nazaretanek w Komańczy, gdzie ówczesny ksiądz Karol Wojtyła korzystał z noclegu wędrując z młodzieżą. Siostra Kinga przedstawiła nam sylwetkę błogosławionego Stefana Wyszyńskiego, który pomimo dużej różnicy wieku - 19 lat - przyjaźnił się z Biskupem Wojtyłą. Prymas podczas internowania przebywał w Komańczy.

Bieszczady i Beskid Niski to były ulubione miejsca Karola. Często do nich wędrował z przyjaciółmi w swojej młodości. Pierwsza wyprawa Wojtyły w Bieszczady miała miejsce w 1952 roku.

Później udaliśmy się czerwonym szlakiem nad Jeziorka Duszatyńskie (Rezerwat Przyrody: „Zwiezło”), gdzie wędrował późniejszy Ojciec Święty powtarzając żartobliwie do młodzieży: „…pilnujcie mi tych szlaków…”. Podziwialiśmy urokliwe doliny, szumiące potoki i pachnące powietrze.

Zmęczeni, lecz uśmiechnięci i zrelaksowani wróciliśmy do szkoły.

Dziękujemy p. Edycie Podstawskiej za sprawowaną opiekę podczas wycieczki.

Piątek  24.09.2021  ||    Dodali  Uczniowie klasy 7a