42 |  "Bądźmy BEZPIECZNI" - ciekawa lekcja w klasie 1a z udziałem Ratownika Medycznego...

24 września uczniowie klasy 1a uczestniczyli w ciekawej lekcji z cyklu „Bądźmy BEZPIECZNI”, którą przeprowadziła Ratowniczka Medyczna pani Monika Kijowska.

Podczas zajęć w ciekawy sposób przedstawiła dzieciom zasady zachowania się w czasie zagrożenia życia i zdrowia. Dzięki przeprowadzonym warsztatom uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze numery alarmowe, dowiedzieli się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką, poznali również zasady postępowania z osobą poszkodowaną w wyniku wypadku lub innych nieszczęśliwych zdarzeń.

Pani Monika opowiedziała również na czym polega jej praca. Było to niezwykle ciekawe spotkanie, które uwrażliwiło uczniów na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia.

Poniedziałek  27.09.2021  ||    Dodała  Mariola B.