KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


45 |  O BEZPIECZEŃSTWIE w klasie 2a...

STRONA GŁÓWNA

Uczniowie klasy II uczestniczyli w realizacji bloku tematycznego „BEZPIECZNI W DOMU, W SZKOLE I NA DRODZE”.

Podczas zajęć, dzieci z wychowawczynią p. Anną Blecharczyk, rozmawiały na temat bezpieczeństwa w szkole; jakich zasad należy przestrzegać, aby nie wyrządzić krzywdy sobie, ani innym. Przypomniały również zasady przechodzenia przez jezdnię, gdy przejście wyznaczają pasy lub sygnalizacja świetlna. Uczniowie poznali rodzaje znaków drogowych, ich wygląd  i co oznaczają. Ucząca zwróciła również uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z nieznajomymi.

Dzieci utrwaliły sobie numery telefonów alarmowych i wiedzą, że absolutnie nie wolno ich wykorzystywać dla zabawy. Ucząca  zwróciła również uwagę na fakt, jak ważną rolę dla bezpieczeństwa dzieci pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien o zmroku nosić.

Z kolei p. Monika Kijowska, która pracuje również jako ratownik medyczny, zaprezentowała  dzieciom strój ratownika, uczyła jak zachować się w trudnych sytuacjach, np. w razie wypadku, pożaru i jak prawidłowo powiadomić odpowiednie służby. Zdradziła dzieciom  również w jaki sposób można łatwo zapamiętać numery telefonów alarmowych. 

Dzieci były bardzo aktywne podczas zajęć, chętnie dzieliły się swoją wiedzą i odpowiadały na pytania. Na zakończenie realizacji całego cyklu zajęć, każdy uczeń otrzymał odblaskowe emblematy; opaskę   na rękę oraz breloczek, które dostarczył na zajęcia Igorek Nowakowski, a przekazał Pan Michał Pilch, właściciel firmy PPUH Pomoc Drogowa.

Mamy nadzieję, że dzięki tego typu zajęciom wzrośnie poziom bezpieczeństwa naszych uczniów i zmniejszy się liczba wypadków z udziałem najmłodszych.

 

Poniedziałek  27.09.2021  ||    Dodała  Anna B.