56 |  Sprzątanie Świata - POLSKA 2021 - "Myślę, więc nie śmiecę"...

Już po raz 28 w Polsce w trzeci weekend września odbyła się akcja „Sprzątanie Świata”. W tym roku przebiegała ona pod hasłem:  "Myślę, więc nie śmiecę".   Finał akcji przypada w dniach 17-19 września 2021 r. Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów.

W tym roku warunki pogodowe nie pozwoliły nam przyłączyć się w tym terminie do akcji, jedynie nasi najmłodsi uczniowie zdążyli przed deszczem uprzątnąć najbliższą okolicę szkoły, a uczniowie starszych klas musieli poczekać na swoją kolej do środy 29 września. Jak się okazało na nich też czekało dużo pracy, gdyż niestety śmieci było bardzo dużo pomimo tego, iż co roku sprzątamy prawie te same miejsca. Jak widać edukacja ekologiczna jest bardzo ważna niezależnie od wieku, ponieważ w ostatnich latach plastikowe opakowania zdominowały nasze życie i otoczenie. Plastik spotykamy wszędzie w wodzie, którą spożywamy, w powietrzu którym oddychamy, a także w naszych ciałach. Obecnie plastikowe odpady stały się jednym z problemów cywilizacyjnych, aby z nim walczyć wystarczy zacząć od siebie zmieniając swoje nawyki i przyzwyczajenia.

Nie zapominajmy, że Ziemia to nasz wspólny dom. I to my musimy o niego zadbać!

!!!  Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w te jakże potrzebną akcje  !!!

Koordynatorem akcji w szkole była p. Anna Fedyń.

Sobota  2.10.2021  ||    Dodała  Anna F.