57 |  Europejski Dzień Języków w SP6 Sanok...

30 września nasza szkoła obchodziła Europejski Dzień Języków, który został ogłoszony w 2001 przez Radę Europy i obchodzony jest corocznie 26 września.

Uczniowie klas 4-7 na lekcjach j. angielskiego i j. niemieckiego wzięli udział w pogadance na temat korzyści płynących z nauki języków obcych, wysłuchali piosenki „Kolorowy wiatr” w 17 różnych językach, a także opowiedzieli o swoich marzeniach i aspiracjach językowych. Pod koniec lekcji uczniowie otrzymali wyzwanie językowe, którego mieli podjąć się w najbliższy weekend.

Klasy 8 przeniosły się na chwilę do Monachium i włączyły się w świętowanie Oktoberfest. Na lekcji j. niemieckiego poznaliśmy historię tego festynu i dowiedzieliśmy się, że oprócz piwa symbolami tych niemieckich dożynek są precle, pierniki, biała kiełbasa i piękne bawarskie stroje. Pani praktykantka przyniosła nam tradycyjny strój DIRNDL, w którym nasza dziewczyny pięknie wyglądały.

Dodatkowo każdy uczeń klasy 7 i 8 miał okazję spróbować swoich sił w QUIZIE językowym (Kahoot), który składał się z 30 pytań. Uczniowie zmagali się z trudnymi zagadnieniami, oto kilka pytań:

--- Które państwo nazywane jest „zieloną wyspą”?
--- Jak nazywają się oficjalne języki Szwajcarii?
--- Kto stworzył międzynarodowy język Esperanto?
--- Czy z którego kraju pochodziła Pipi Langstrumpf?

Zwycięzcami konkursu zostali:

I MIEJSCE - Małgorzata Lenart z klasy  8a
II MIEJSCE - Szymon Jachimowski z klasy 8a
III MIEJSCE – Klaudia Belniak z klasy 8b

!!!  Gratulujemy  !!!

Dzień ten miał za zadanie podkreślić znaczenie wszystkich języków, jakimi porozumiewamy się w Europie i zwrócić uwagę na to, jak ważna jest nauka języków obcych. Lekcja uświadomiła nam, że rozwijanie umiejętności językowych jest zarówno koniecznością, jak i prawem KAŻDEGO z nas w Europie.

Imprezę przygotowali nauczyciele języków obcych.

Sobota  2.10.2021  ||    Dodała  Karolina S.