58 |  Uczniowie klasy 3a z wizytą w PIEKARNI...

Dnia 29 września uczniowie klasy 3a wybrali się na wycieczkę do miejscowej piekarni, która była podsumowaniem bloku tematycznego „O chlebie”.

Podczas wizyty uczniowie mieli możliwość zobaczyć, jak wygląda PIEKARNIA od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądali się pracy PIEKARZA, poznali etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Dzieci poznały także różne rodzaje pieczywa. Zobaczyli maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi.

W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica, piece i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Dowiedzieliśmy się, w jakiej temperaturze i czasie pieczony jest chleb. Dzięki tej wycieczce uczniowie klasy 3a mogą śmiało powiedzieć, iż zgłębili tajniki wypieku pieczywa.

Praca piekarza wcale nie jest łatwa, dlatego chleb należy szanować, nigdy nie wolno go wyrzucać!

Na koniec dzieci zostały obdarowane pysznymi ciastkami, którymi mogły się delektować po powrocie do szkoły. Dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń.

!!!  Serdecznie dziękujemy właścicielowi za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę  !!!

Poniedziałek  4.10.2021  ||    Dodała  Anna Ł.