64 |  FOLKOWIAKI z SP6 wystąpiły w Boguchwale...

W sobotę, 2 października, na scenie w Boguchwale wystąpiły nasze FOLKOWIANKI, czyli Zespół Pieśni Ludowej SP6 w Sanoku, wyłoniony z MARAKASÓW, ze względu na specyfikę repertuaru).

Nasz zespół już po raz kolejny wystąpił podczas Dni Otwartych Drzwi, organizowanych przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Tym razem podczas Jesiennych Targów Innowacji – XVI Jesiennej Giełdy Ogrodniczej i V Ogólnopolskiej Wystawy Królików.

Przed występem dziewczynki spotkała nie lada niespodzianka. Zostały bowiem zaproszone na scenę do wspólnego występu przez gościa specjalnego – Zespół KORDIAN. Improwizując do tanecznej muzyki zespołu, dziewczynki ruszyły ochoczo do tańca. Miały także sposobność wykonania wspólnych, pamiątkowych zdjęć z panem Kordianem - solistą zespołu.

Następnie rozgrzane, rozruszane, pięknie wykonały repertuar 8 polskich pieśni ludowych przygotowanych na głosy solowe, duety, trio i zespołowo. Dziewczynki spisały się na medal, godnie reprezentując szkołę, a zgromadzona publiczność nagradzała każde wykonanie gromkimi brawami. Miłego nastrój dopełniała piękna, słoneczna pogoda. Dużą atrakcją i nagrodą dla dziewczynek była także możliwość zwiedzenia największej w Polsce wystawy królików, czy bliskiego spotkania z uroczymi alpakami i innymi zwierzętami.

!!!  Serdecznie dziękuję pani Karolinie Kwiatkowskiej za wykonanie projektu nowego logo zespołu FOLKOWIANKI.
Podziękowanie kieruję również do Rodziców za dowiezienie dziewczynek na występ i owocną współpracę
oraz ośrodkowi PODR w Boguchwale za zaproszenie do udziału w pięknej imprezie  !!!

Czwartek  7.10.2021  ||    Dodała  Renata H.