92 |  Wycieczka klasy 4a do Bieszczadzkiej Szkoły Rzemiosła w Uhercach Mineralnych...

Dnia 15 października 2021 r. uczniowie kasy 4a udali się na wycieczkę do Bieszczadzkiej Szkoły Rzemiosła w Uhercach Mineralnych.

W dawnej szkole uczniowie obejrzeli prezentację audiowizualną, z której dowiedzieli się o dawnych rzemiosłach występujących w Bieszczadach. Następnie każdy z uczestników samodzielnie napisał pozdrowienia według zasad przedwojennej kaligrafii, własnoręcznie utoczył gliniane naczynie przy użyciu koła garncarskiego oraz brał udział w wypiekaniu PROZIAKÓW, które później z ogromną ochotą degustowaliśmy.

Kolejną atrakcją wycieczki była wizyta w Chatce Wariatce. „Dom na dachu” jest odwrócony podstawą do góry, a wnętrzem chatki rządzi grawitacja, która przyprawiła uczniów o prawdziwy zawrót głowy.

Następnie w ramach integracji zespołu klasowego udaliśmy się do Myczkowiec na pyszny obiad – naleśniki. Spacerując po Zaporze w Myczkowcach podziwialiśmy piękno otaczającej nas przyrody.

Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

!!!  Dziękujemy p. Zdzisławie Janowskiej za sprawowaną opiekę podczas wycieczki  !!!

Środa  20.10.2021  ||    Dodała  Sabina S.