103 |  Ukształtowanie powierzchni Ziemi na lekcji GEOGRAFII...

„Powiedz mi, a zapomnę,
pokaż mi, a zapamiętam,
pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

Konfucjusz

W październiku uczniowie klasy piątej na lekcjach geografii zdobywali wiedzę na temat ukształtowania powierzchni Ziemi. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, że powierzchnia naszej planety jest bardzo urozmaicona i występują na niej liczne wzniesienia oraz zagłębienia. Poznali elementy budowy form terenu: wypukłych i wklęsłych oraz barwy hipsometryczne, czyli barwy, dzięki którym możemy odczytać wysokości bezwzględne i względne a także rozpoznawać jak ukształtowany jest teren.

Aby utrwalić wiadomości poznane na lekcjach, piątoklasiści mieli za zadanie wykonać model wzniesienia z naniesionymi barwami hipsometrycznymi. Prace są fantastyczne, widać, że wszyscy uczniowie włożyli dużo pracy i wysiłku w ich wykonanie, za co należą im się ogromne brawa!

Wystawę prac można oglądać w na II piętrze szkolnego korytarza. Zachęcam do obejrzenia!

!!!  Powyżej zdjęcia prac wykonanych przez uczniów klasy 5a  !!!

Czwartek  4.11.2021  ||    Dodała  Marta W.