KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


104 |  Jesienne WYZWANIE klasy 3b...

STRONA GŁÓWNA

ZŁOTA POLSKA JESIEŃ to wyjątkowa pora roku.

Pierwsze opadłe kasztany i kolorowe liście drzew tworzą niesamowitą atmosferę zwłaszcza w najpiękniejszym miesiącu jesieni jakim jest PAŹDZIERNIK. Urok stanowią wszechobecne barwy i zapachy. Klasa 3b stanęła przed nie lada trudnym wyzwaniem.

Wychowawczyni klasy, p. Sabina Kurasik, rzuciła WYZWANIE uczniom swojej klasy, które miało trwać miesiąc. Polegało ono na częstych wyjściach do lasów, wyjściu w góry, zdobycie szczytów. Ku zaskoczeniu uczniowie podołali zadaniu. Udział w wyzwaniu był dobrowolny, a jego celem była promocja ruchu na świeżym powietrzu, uwrażliwianie dzieci na piękno przyrody, edukacja regionalna, promocja naszych pięknych okolic, lokalny patriotyzm. Uczniom udało się zobaczyć wiele zwierząt oraz rzadko spotykane i chronione rośliny.

Niezmiernie cieszy fakt, iż podczas jednego z wyjść dzieci i ich rodzice zorganizowali się na wspólne wyjście na Górę Sobień na ruiny zamku.

Wychowawczyni klasy również uczestniczyła w wyzwaniu przez cały miesiąc, w którym wspólnie kolekcjonowaliśmy filmiki i zdjęcia z naszych wypraw. Do naszej kolekcji należą, m.in.: Góra Sobień, Góry Słonne, Mała Rawka, Wielka Rawka, Smerek, Krzemieniec, Orli Kamień, Przełęcz Orłowicza, Bukowe Berdo, wiele lasów oraz wiele punktów widokowych. Wybierając niektóre z nich, jako podsumowanie naszego wyzwania, wychowawczyni stworzyła filmik, który pokazuje trud uczniów włożony w realizację przedsięwzięcia, ale również piękne widoki, przygody, których nikt nie może nam odebrać.

!!!  Dziękuję wszystkim za zaangażowanie oraz współpracę przy realizacji tego wyzwania  !!!

 

Czwartek  4.11.2021  ||    Dodała  Sabina K.