117 |  FOLKOWIANKI ożywiły polski folklor w MDK w Sanoku.

„Płyń pieśni ludowa, płyń…
Przywróć pamięć o tym,
co w polskiej wsi i w polskim narodzie najpiękniejsze..."

Polskie pieśni ludowe to ważna spuścizna kulturowa naszego kraju. Z pieśni dowiadujemy się, jak żyli ludzie w dawnej wsi, poznajemy wszystkie aspekty ich życia: miłość, zaloty, pracę, zabawę, obrzędy.

W dniu 8 listopada 2021r. FOLKOWIANKI ożywiły polski folklor podczas Koncertu Pieśni Ludowej, w obszernym repertuarze pieśni dla miłych słuchaczy - rówieśników ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Sanoku. Program zawierał wiele wykonań solowych, jak również zespołowych, w których wszystkie dziewczynki spisały się na medal. Wierzymy, że dzięki takim koncertom polska kultura i tradycja będzie wciąż żywa, a wzbudzając zainteresowanie wśród dzieci stanowić będzie ważny element edukacji patriotycznej.

Serdecznie dziękuję pani Dyrektor MDK w Sanoku - pani Wiesławie Skorek z organizację koncertu i miłe przyjęcie zespołu oraz wychowawcy klasy 2a - pani Renacie Głuszyk za przyjęcie zaproszenia wraz z klasą.

!!!  Serdeczne podziękowanie kieruję do pani Doroty Adamskiej
za ogromną pomoc przy wielu aspektach organizacji koncertu  !!!

Czwartek  11.11.2021  ||    Dodała  Renata H.