KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


119 |  "Żeby Polska, była Polską" - akademia z okazji 11 listopada..

STRONA GŁÓWNA

Dnia 10 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Sanoku odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Miała ona przede wszystkim przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje.

Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników.

Uczniowie klasy 5a recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Pieśni wykonane przez Alicję Kafarę z klasy 5a, Nikolę Spędzię z klasy 7a i Karolinę Wyżycką z klasy 6a długo pozostaną w naszej pamięci.

To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i zastanawiamy się nad tym, że

„Wolność została dana nam w darze... co teraz zrobimy z tą wolnością?
Czy zdołamy ją uchronić przed niewolą swoich złych przyzwyczajeń, słabości...?”

Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii.

 

Czwartek  11.11.2021  ||    Dodała  Pelagia B.