KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


121 |  Obchody Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania...

STRONA GŁÓWNA

Prezentacja Pawła Sokołowskiego z klasy 7b

W dniu 9 listopada 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Święto to zostało zainicjowane w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro-Toques - organizację zrzeszającą szefów kuchni. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród dzieci i młodzieży, uczenia dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków oraz informowanie o konsekwencjach złej diety.

Dzień ten dzieci rozpoczęły od zjedzenia wspólnie wykonanego zdrowego śniadania, które stanowi bardzo ważny posiłek w naszym codziennym odżywianiu. Uczniowie wykazali się niezwykłymi umiejętnościami kulinarnymi przyrządzając apetyczne zdrowe przekąski.

W późniejszych godzinach lekcyjnych uczennice Wiktoria Biłas i Julia Wisłocka z klasy 7b odwiedziły uczniów klas 0 – 3 i za pomocą owocowych zagadek sprawdziły wiedzę naszych najmłodszych uczniów. Dzieciaki bardzo dobrze poradziły sobie z pytaniami, za co każdy został nagrodzony owocową nagrodą.

Kolejnym naszym działaniem wpisanym w obchody Dnia Zdrowego Jedzenia było przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat zasad zdrowego stylu życia, z zadaniem tym zmierzyli się uczniowie klasy 7b i stworzyli kilkanaście tematycznych prac. Zapraszamy do zapoznania z jedną z nich, którą wykonał Paweł Sokołowski.

Dla uczniów również przygotowany był Konkurs Fotograficzny „Zdrowo jem, więcej wiem..” w którym każdy mógł pochwalić się własnoręcznie wykonanym zdrowym posiłkiem. Najlepsze i najciekawsze zdjęcia posiłków oczywiście zostaną nagrodzone, a oto nasi zwycięzcy:

I miejsce – Julia Nieć klasa 5a,
II miejsce – Mateusz Pawlik klasa 7a,
III miejsce -  Bartosz Węgrzyniak z klasy 2a.

!!!  Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania miał pokazać, jak ważne jest zdrowe odżywianie w dzieciństwie,
ponieważ wiąże się ono z prawidłowym funkcjonowaniem naszego organizmu w dorosłym życiu  !!!

Szkolnymi koordynatorami obchodów były p. Anna Fedyń i p. Ewelina Krawiec.

 

Wtorek  16.11.2021  ||    Dodała  Anna F.