122 |  SZLACHETNA PACZKA 2021 - akcja trwa do 6 grudnia 2021...

Zaczynamy akcję Szlachetna Paczka 2021.   Rodzina została wybrana.  Matka z czwórką dzieci po tragicznych przejściach. Pani Kasia lat 36 i czterech synów Łukasz 15, Rafał 13, Staś 9 i Jaś 5, którzy stracili ojca.

Rodzina pani Kasi prowadziła normalne życie i była kochającą się rodziną, gdzie nic nie wskazywało na problemy. Wszyscy zdrowi, uśmiechnięci, cieszący się życiem. Nagle jedno zdarzenie - tragiczny wypadek, strata męża i ojca zmieniło los całej rodziny. Pani Kasia została sama z czwórką dzieci i ogromnymi zobowiązaniami finansowymi męża. Chłopcy bardzo przeżywają stratę taty ale dzielna matka stara się sprostać wszystkim wymaganiom rodziny. Nie jest łatwo.  Matka zapewnia chłopakom byt i podjęła pracę.  Jednak zobowiązania finansowe są tak duże a chłopcy rosną, więc potrzebne są artykuły spożywcze i środki czystości w dużych ilościach, a pieniędzy na nie brakuje.  Dzieci rosną i potrzebują ubrań. W dużej rodzinie, mając mikser kuchenny, mama zaoszczędziłaby czas na gotowaniu. Chłopcy bardzo lubią tosty, więc nowy toster sprawiłby im dużo radości  i mogliby odciążyć mamę przy robieniu śniadań i kolacji. W mieszkaniu należy zrobić mały remont, więc gładź szpachlowa i 20 l białej farby przydałoby się aby odświeżyć pomieszczenia. W dużym pokoju rodzina posiada zużytą wersalkę, która służy również do spania i jest w bardzo kiepskim stanie.  Dużą radość sprawiłaby nowa.  Nowy zestaw ręczników byłby również potrzebny. Rafał potrzebuje czarnego dresu rozmiar 164 cm, Staś butów zimowych rozmiar 37 (granatowe lub szare), Staś – o wzroście 140cm i Jaś – o wzroście 122 cm potrzebują ubrań.

Szczególne prezenty:

--- dla p. Kasi – kosmetyki, perfumy,
dla Łukasza i Rafała – słuchawki do gier gdyż są fanami gier komputerowych
--- dla Stasia – chciałby wylecieć w kosmos i może tam założyć biznes, więc prezent związany z kosmosem byłby mile widziany
--- dla Jasia – plecak, kredki i samochód na pilota gdyż jest fanem rajdów

Duże prezenty:

--- Wersalka , mikser kuchenny, toster, farba 20 l, gładź szpachlowa, ręczniki, mop

Jedzenie o dłuższej dacie ważności:

--- Herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżemy, konserwy mięsne, warzywa w puszkach, budynie, kisiele, słodycze

Środki czystości:

--- Mydło, szampon, pasata do zębów, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, proszek do prania, płyny czyszczące do podłogi i do okien

!!!  Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do akcji.
Jeśli ktoś ma pytania pani Gerta Lubieniecka Jakiel nadzoruje akcję w szkole  !!!

Produkty należy składać w klasach do 6 grudnia 2021.

Środa  17.11.2021  ||    Dodała  Gertruda L. J.